Manyetik Filitre

Manyetik Filitre

HİDRA MANYETİK FİLTRELER, kapalı devre tesisattaki ferritik malzemeleri, pislik ve tortuları tutmaya ve sistemden uzaklaştırmaya yarayan yegane çözümü sunar. Filtre gövdesi, yüksek hassasiyetli paslanmaz çelik filtresi, temizleme flanşı ve magnetleri ile ısıtma ve soğutma uygulamalarında sisteminizi korumanıza ve temizlemenize imkan sağlar.

Birden çok farklı tipde manyetik imalatı tarafımızca yapılmaktadır. Sisteminize en uygun ürünü tasarlayıp üretebiliriz ve böylelikle en ekonomik ve hızlı çözümü tarafınıza sağlamış sisteminizi güven altına almış oluruz.

Kullanım Alanları

0-100 C arasındaki sulu ısıtma ve soğutma alanındaki tüm uygulamalarda kullanılabilir.

Korozyona ve manyetite karşı koruma sağlayan Hidra manyetik filtreler otomatik hava atma prüjörüne entegre olarak tasarlanmıştır.Hava bir katalizördür,bu sebeple ısıtma soğutma sistemlerinde korozyon gelişmesine sebep olur.Devreye alma ve boşaltma esnasında sisteme gelen hava otomatik hava atma prujörü ile sistem dışına atılır.Sistem çalışır durumdayken IronTrap manyetik filtresi üzerinden geçen akışkanın içerisindeki havayı otomatik hava atma purjörü üzerinden dışarıya atar.

•Geleneksel yöntemlere göre %65 daha iyi performans gösterir.
•Sistem verimliliğinin geri kazanılmasında %35 daha iyi performans gösterir.
•Bakım maliyetlerini azaltır.
•Güçlü Neodyum mıknatıslar kolay çıkartılır ve takılır.
•Kolay kurulum ile sade işletmeyi sağlar.
•Basınçlı krepler yönetmeliğine uygun üretilmiştir.

Tesisatınızın gereksinimi olan Manyetik filitre, sistemde uygun yerlere uygun magnet sayısı ile hesaplandıktan sonra sistemi devreuye almanızla çalışmaya baslar. Kısa zamanda biriken pislikler Sepet içerisine hapsolurken Magnetden gecen metal parçalar güçlü Neodyum mıknatıs sayesinde yüzeyine yapışmak suretiyle filitreden sonraya herhangi bir pas çapak yada metal parça iletmezler. Bu tip manyetik filitreler sistem çalışması kesilmeden de üzerinden magnetler çekilerek temizleme imkanlarıda tanırlar.

Filitre edilemeyen sistemlerde;

*Pompalar tıkanır

*Vana yüzeyi oluşan çapak gve pislikten klape sit alanını bozar

*Pislik tutuucular tıkanıp hattınızın su akışı kesilir

*Kazanlarınız arızaya geçer

*Radyatör petekleri tıkanıp ısı verimini düşürür.

 

Ek Dosyalar