Kazan Denge Kabı

Kazan Denge Kabı

 

KAZAN DENGE KABI


ısı kaybına uğrar. Bu ısı farkının ortaya çıkması kazanda ısıl gerilmelereTesisatlarda kullanılan sıvı akışkan, tesisattan kazana geri dönerken

neden olur ve kazanın ömrünü azaltır. Denge kabının ana görevi tesisattan

gelen soğumuş akışkanın kazandan gelen sıcak suyla karışarak ısıl dengeyi sağlamaktır. Böylece ısıl dengeler minimuma indirgenmiş olur. Buna bağlı olarak  kazan daha az enerji ile çalışacağından yakıt ekonomisi sağlanmış olur.

Yüksek mukavemete sahiptir . Gövde kaynaklı konstrüksiyon ve karbon çelikten imalattır. Bütün imalat kalemlerinde basınç mukavemet ve sızdırmazlık testi uygulanır. 

İyi bir hidrolik dengeleme sayesinde, birden fazla ısıtma veya soğutma grubunun kullanıldığı ve çok pompalı sistemlerde verimli bir işletme sağlanır. Hidrolik dengenin yanı sıra sistemdeki havanın ve tortunun da ayrıştırılması son derece önemlidir. Tek bir Hidra Kazan Dengeleme Kabı ile hidrolik balans, hava ve tortunun ayrıştırılması sağlanabilmektedir. Bu sayede sekiz yerine dört adet bağlantı yeterli olacak; ilk yatırım, montaj ve işçilik maliyetleri anlamında avantaj sağlanacaktır.

Drenaj vanası açıldığında alt haznede biriken tortu ve pislik kısa sürede tahliye edilebilir.

 

Hidra Denge Kabı’nın sağladığı avantajlar:

Kazan sisteminde giden ve gelen akışkanın ısıl farkından dolayı oluşacak mekanik seslerin minimuma indirilmesini sağlar.

Sistemde optimum hidrolik denge sağlanır. Devreler arasında hidrolik etkilenme olmaz.

Farklı sıcaklıklardaki suyun karışımı sağlar.

Minimum basınç düşümü sağlar.

Yakıt ekonomisi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ek Dosyalar